DMK Ajans | 360° Pazarlama ve İletişim

PANDEMİ SÜRECİNDE YAŞANAN STRES VE KAYGIDAN UZAKLAŞMA YÖNTEMLERİ

PANDEMİ SÜRECİNDE YAŞANAN STRES VE KAYGIDAN UZAKLAŞMA YÖNTEMLERİ

Pandemi Sürecinde Yaşanan Stres ve Kaygıdan Uzaklaşma Yöntemleri

Evinizde yapabileceğiniz bir uğraşı edinin.

Bu bir kitap da olabilir, spor da olabilir, ahşap boyama da… Listenin sonu yok. Beyniniz boş durdukça gereksiz ve sizi boğan fikirlerle dolup taşar. Onu aktif tutarak sizi yoran virüs korkusundan uzaklaşabilirsiniz.

Yoga yapın/öğrenin

Araştırmalar yoga prensiplerinin stres seviyesini düşürdüğünü ortaya koyuyor. Pandemi döneminin yarattığı kaygıların olumsuz etkilerini kendinizden uzaklaştırmak için yoga yapmak gayet etkili bir yöntem.

Günlük planlamalarınıza nefes egzersizleri ekleyin.

Yoga ile öğrendiğiniz fundamental nefes egzersizlerinin gün içinde uygulanabilir kısa ve etkili olanlarını kendinizi kaygılı ve stres altında hissettiğiniz anları beklemeksizin uygulayabilirsiniz. Elbette bunu maskenizi bir kaç dakikalığına güvenle çıkarabileceğiniz ferah, açık ve kalabalıktan oldukça uzak bir noktada yapın.

Online eğitim ve sertifika programları sizin için var

İster evde ister telefonunuzda kullanarak katılabileceğiniz yığınla online eğitim platformu mevcut. Kendinizi geliştirin, zaman sıkıntısından dolayı gerçekleştiremediğiniz herhangi bir eğitim programına dahil olun.

Haber kaynaklarınızı titizlikle seçin

En önemli maddelerden birisi bu. Pandemiyle ilgili gelişmeleri çok fazla kaynaktan takip etmek konuya dair düşüncelerinizi olumsuz yönde etkiler ve yanlış birçok bilgiye maruz kalmanıza neden olur. Buna önem verin. Gündemi takip ettiğiniz kaynaklar arasında elemeler yapın, en iyi ve objektif olanları seçin. Diğerlerini takip etmeyi bırakın.

İşinizle ilgili yeni fikirler üretmeye odaklanın.

Dünya pandemiden kurtulduktan sonra yeni bir versiyona bürünmüş olabilir. Hayatlarımız, yaşam tarzlarımız, tüketim alışkanlıklarımız değişmiş olabilir. Profesyonel anlamda iş modelinizi, ürünlerinizi, markanızı şimdiden pandamı sonrası dünyasına hazırlamak için kafa yormak en iyi yöntem olabilir.

Boş kalmayın, aktif olun, hayatınızda yenilikler yaratın, değişime ayak uydurun.

Markanızı bizimle birlikte büyütmek için