DMK Ajans | 360° Pazarlama ve İletişim

Tarafından gönderildi: Reklam Yazarı Mert ERKURŞUN Kategori: DMK Blog Yorumlar: 0

Robotların özellikle cerrahi branşlarda doktorların en önemli yardımcıları olmaya aday oldukları ortada. Şimdiden birçok medikal robot prototipi özellikle Amerika’da tedavi süreçlerinde deneme aşamalarında olsa da kullanılmaya başlandı. Bu gelişmelere çağ atlatacak olan en önemli gelişme ise yapay zekanın tıp dünyasında yer edinmesiyle gerçekleşmek üzere.

Boston merkezli General Electrics 2018 yılından beri geliştirmekte olduğu “Edison” projesiyle yeni uygulamalar ve akıllı cihazlar ile hastanelerin kendi algoritmalarını geliştirmelerini, görüntüleme ve hassas tıp uygulamaları için verileri yönetmesini kolaylaştıracak bir proje üzerindeki çalışmalarında sona geldi. 

Edison, muayene ve tedavi süreçlerinin iş akışlarını, medikal cihazları iyileştiren ve sistemdeki sorunlu noktalara odaklanmayı hedefleyen bir proje. 

Yapay zeka algoritması bir hastanedeki tüm tıbbi cihazlara entegre olarak olası arıza ihtimallerini ve/veya tedaviye katkı sunabilecek geçmiş verileri bir potada toplayarak tedavi süreçlerinde yaşanabilecek olası teknik olumsuzlukları ortadan kaldırırken aynı zamanda analiz ettiği geçmiş datalar ile tedavinin geleceğine ışık tutabilecek verileri ortaya koyuyor.

Markanızı bizimle birlikte büyütmek için